Inglane, omanimelise tuntud rõivabrändi looja Thomas Burberry sündis 27. augustil 1835. aastal Inglismaal. Hariduse sai ta Brockham Greeni koolis. Pärast kooli lõpetamist läks Burberry õpipoisiks kohaliku riidekaupmehe poodi. Väikese isikliku rätsepapoe avas ta Basingstoke’is aastal 1856, kõigest 21aastasena. Kaupluse nimeks sai T. Burberry and Sons ning seda peetaksegi brändi algusajaks.

Burberry ettevõte on siiani üks Ühendkuningriikide edukamaid rõivatootjaid. Selle asutajat Thomas Burberryt peetakse ka gabardiinkanga loojaks. Tegemist on spetsiaalse tehnikaga tihedalt kootud kangaga, mis valmistatud villast või polüestri ja villa segust. See tugev materjal sai laiemalt tuntuks tänu Burberry ikoonilisele beežile vihmamantlile, mis jätkab võidukäiku siiamaani. Thomas lõi materjali ja andis sellele nime aastal 1879 ning patentis kanga aastal 1888.

Sel ajal oli kummimaterjal tuntud kui kõige vastupidavam, ent Burberry soovis leida rõivaste jaoks midagi sama tugevat, ent kergemat ja mugavamat.