Kuigi pimedad sügisilmad ja külm talv lähevad ruttu meelest, näeme nende mõju peeglist veel paraku pikalt. “Tuhm kahvatu jume, kuivus ja kuperoossed põsed, kortsukesed, sügelevad laigud ning üldine naha väsimus on igakevadised probleemid,” tõdeb La Biosthétique’i kosmeetik-koolitaja Ene Männe. “Nahk vajab nüüd enam niisutust, vitamiinidega turgutust ja toonuse tõstmist.”

Talve laastav mõju

“Jaheda ja tuulise välisõhu ja kuiva keskkütteõhu temperatuuride erinevuse tõttu võib nahk vastu kevadet tundlikuks muutuda,” märgib Hurmus OÜ müügi- ja turundusjuht Triinu Kipper. “Kuna nahk kaitseb keha kuivamise ja infektsioonide eest, jääb see ka kõige parema hoolduse korral talve lõpus kuivaks,” lisab D’Difference’i brändijuht Carmen Kibur. “Naha normaalne kaitsevõime nõrgeneb ning argipäeva tungivad punetus, kiskuv tunne ja karedus, ka punnid ja vistrikud.”

Naha niiskusevaesus on kevaditi põhiprobleem ja sellest saavad alguse teisedki hädad. “Naha kuivus ja niiskusepuudus on kaks eri olukorda,” jätkab Kibur. “Eesti keeles kasutatakse sõna “kuiv” mõlema nahaseisundi kohta. Kuivas nahas pole piisavalt rasu. Nahk on õhuke, kare ja ebaühtlane ning reageerib ilmaoludele. Huvitaval kombel ei imendu nahahooldustooted kuiva naha korral kergelt. Nahk võib isegi muutuda nii kuivaks, et tekib ekseem. Tooted ärritavad sellist nahka kergesti ja sobivat hooldusviisi on keeruline leida – tundub, nagu miski ei sobiks