Ajurvedalikud vaimu ja keha toksiinidest vabastamise teraapiad on võimsad: katsete käigus on tõestatud, et nende protseduuridega uhutakse kehast välja rakkudes aastakümneid pesitsenud 14 vähki tekitavat kemikaali.

Katuseterrassi maalilised troopikavaated, linnulaul ja jooga – kes säärastel tervisereisidel käinud, teavad, et keha puhastumisel tekib meeletu energia, inspiratsioon ja seletamatu kerguse tunne. Siia tullakse rahulikult olema, elule uut mõtet saama, kuid ka ajurveda arstide abiga füüsilistest ja psühhilistest probleemidest vabanema.

Vedade kultuurist pärit tervendamissüsteemi ajurveda kohaselt on kõgi me ihu- ja hingehädade algpõhjus ama. Ehk väära toitumise, keskkonnamõjude ja negatiivsete emotsioonide tagajärjel kogunenud toksiinide hulk, mis kudedesse ja organitesse ladestununa blokeerib keha normaalse funktsioneerimise ja tekitab haigusi. Ajurveda järgi peab terve olemiseks suutma ära seedida kõik, mida omastame toidu ja joogiga ning emotsioonide kaudu, ja jäägid kehast väljutama. Nõrga ja ebakorrapärase seedetegevuse ning keskkonna saastatuse tõttu see valem kahjuks alati ei toimi. Ritriidile tulijad vaatabki läbi esmalt arst, kes määrab individuaalsed puhastavad ja tervistavad teraapiad ja ravimid, väljutamaks rakkudesse kinni jäänud toksiine.