Tuntud raadiohääl Kertu Jukkum, kes on Ameerikas elanud ja sealset elu näinud, tunnistab, et oleks küll tore mõelda, et meid Eestis õnnetused ei taba. “Näiteks orkaan Katrina jäetud kaosest pole Ameerikas siiani suudetud välja tulla, osa tänavaid on piirkonnas endiselt suletud.”

Kertu tunnistab, et paar aastat tagasi, kui Venemaa tungis Ukrainasse, elas ta üle üsna tõsise sõjahirmu. “Kas põhjendatud või mitte, aga tundsin seda reaalselt,” meenutab ta. Ka maailmas jõudu koguv terrorism on muut-nud suhtumist. “Silmakirjalik sõda,” kirjeldab ta. “Elame küll väikeses ja märkamatuks jäänud Eestis, ent see ei tähenda, et oleksime kaitstud ja meil ei võiks kunagi midagi juhtuda.”

Külmsahver aitab hädast

“Mul on heas mõttes hirmutunne säilinud,” jätkab Kertu. Ta tahab uskuda, et suudab kriisiolukorras hakkama saada. Siiski ei tähenda see, et tal oleks kodus hädaabipakike valmis seatud. “Elan eestiaegses majas, kuhu on väike külmsahver sisse ehitatud. Seal jätkub mul sööki mitmeks nädalaks,” lisab Kertu naerdes. Oma ahju-kamina-pliidiga elamises saab ise ka toad soojaks. Kertu teab tänu matkamiskogemusele aga sedagi, kuidas tikkudeta tuld teha.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Eesti Naine