“Loomu poolest olen üsna häbelik, nudistide randa meeleldi ei lähe,” tunnistab Annely Pantalon (35), kes krooniti suvel rahvusvahelisel võistlusel Horvaatias klassikalise burleski kuningannaks. “Laval aga loon karakteri, kellena võin süüdimatult olla keegi teine. Mina, Annely, ei vastuta tema eest! Koos kostüümiga elab ta oma elu, kontroll on tema käes.”

Loomulikult lokkis heleda juuksevihuga Annely igapäevatöö on olla projektijuht-administraator Tallinnas Raekoja platsil asuvas loomemajas. Tartu kunstikoolist on tal taskus kunstilise kujundaja diplom. Tema hommikud algavad vastsest koolijütsist pojale pudru keetmisega, pärast päevatööd ootavad kodused toimetused nagu igal teisel. Kuid kahel õhtul nädalas toimub täielik ümberkehastus. Kui Müstika tantsustuudios algab burleskitantsu trenn, saab saalitäis naisi tõelisteks võrgutajateks. Igaühel on tundi tulemiseks oma põhjus – kes on oma keha häbenenud, kes soovib rutiinivabalt füüsilist vormi treenida.

“Trenn toimib kui tugirühm, tüdrukud saavad siit enesekindluse,” ütleb Annely. “Näiteks on keegi küll ideaalse kehaga, aga ei saa spagaati teha, ent mina oma ülekilodega saan! On jumala okei olla teistsugune. Teeme ka improvisatsiooniharjutusi sisemise sära esiletoomiseks.”

Edasi lugemiseks telli ajakiri Eesti Naine