PÄEVAD POLE VENNAD

Äli Ditmann (38) sai värskelt teist korda emaks. Tema kaks rasedust ja sünnitust olid väga erinevad, tulemus aga sama – üks vahva Eesti poiss!

Minu esimese lapse isa lasi meie juurest jalga. Poiss oli siis 1,5aastane ja mul emapalk täpselt lõppenud. Abielus me ei olnud… Vandusin endale, et kui leian õige mehe, siis temaga teen kõik nagu peab: abiellume, ostame koos kodu ja alles siis saame lapse.

Uue armastuse leidsin Tinderist! Mulle väga meeldis Janeki otsekohesus: ta ütles kohe, et on lahutatud ja tal on poeg. Mõtlesin, et vot see on aus mees, temaga võin abielluda küll.

Mu kaks rasedust olid väga erinevad. Frederikiga (6) olin sünnitusmajast tulles samas kaalus mis varem. Sverrega (2 k) läksin nii paksuks, et treppidest koju 5. korrusele kõndides tegin vahepeal pausi – lihtsalt ei jaksanud!

Frederiki sünd oli seebiooper. Läksin tuhudega haiglasse, seal pandi mulle voolikud külge ja jäeti valutama. Aga olid munadepühad ja sünnitusosakonna personal istus õdede toas kohvilauas. Mina ootasin, vahepeal tuli unigi peale. Ärkasin, kui masin, mis mu küljes oli, hakkas piiksuma.