Tänapäeval võime küll rääkida valitseva kehaideaali survest, kuid õnneks pole ettekirjutused nii ranged nagu ühel 16. sajandi kroonikul. Naisel peavad kolm komponenti olema valged: nahk, hambad ja käed. Kolm mustad: silmad, kulmud ja ripsmed. Kolm punased: huuled, põsed ja küüned. Kolm pikad: keha, juuksed ja käsivarred. Kolm tillukesed: hambad, kõrvad ja jalad. Kolm laiad: rinnakorv, otsaesine ja vahemaa kulmude vahel. Kolm kitsad: suu, piht ja labajalg. Kolm ümarad: käsivarred, puusad ja reied. Kolm peened: sõrmed, juuksed ja huuled. Kolm väikesed: rinnad, nina ja pea.

Praegusaja naised saaksid siit välja lugeda kõik oma voorused ja kui avastavadki mõne puuduse, siis teavad, mis avitab – minna trenni, vanni, jõusaali, sauna... Võtta riided ära, panna riided peale, süüa vähem, süüa paremini... Otsida üles vanad fotod või leida selline mees, kes armastab just niisugusena, nagu oled.

Marie, 24, “pirn”

Olen oma kehaga üsna rahul. Muidugi võiks puusamõõt väiksem olla, enamik teksasid ei passi ja tihti pean ostma suurema numbri, et tagumik sisse mahuks. Kuid samas on see olnud üks osa minust juba ammusest ajast. Suuremat rinda soovin siis, kui on näha, et mõni kleit istuks rinnakale paremini. Teisalt tuleb näha positiivset külge – ma ei pea trennis kandma spetsiaalset, toetavat rinnahoidjat.

Üks mu sõber, kes oli põdenud anoreksiat, rääkis mulle, kuidas ta sai tuge minu hoiakust mitte hoolida kalorite arvestamisest. Et tänu minu tervislikule suhtumisele toitu ja treenimisse tundis ta end turvaliselt, võis olla tema ise. Selle olen endale meelde jätnud – ole normaalne ja endaga rahul! Keha ei määra isiksust, vaid see, kes sa seesmiselt oled.