Ükskord valiti Mikkelsen maailma seksikaimaks meheks. “Mulle see ei meeldi, ma tahaks, et minu tööst kirjutataks rohkem kui minu välimusest,” on ta möönnud. “Ka ei meeldi see tiitel mu naisele Hannele (pildil). Kui meil on kodus vahel väikseid tülisid ja ta on minu peale vihane, otsin selle ajakirja välja ja näitan talle, et siin on must valgel kirjas, et ma olen maailma seksikaim mees – ole ometi rahul!”

Mads Dittmann Mikkelsen on sündinud 22. novembril 1965. aastal Kopenhaagenis. Tema isa oli taksojuht ja ema meditsiiniõde. Madsi vanem vend Lars on samuti näitleja.

Koolis huvitus Mads väga kergejõustikust. Ta läks tavaliselt pärast kooli otse trenni ja niimoodi kolm-neli korda nädalas. Lemmikaladeks olid kõrgus- ja kaugushüpe. Lapsepõlves ja noorukieas ei käinud Mikkelsen kordagi teatris ja seetõttu on imestatud, kuidas ta näitlemise juurde jõudis. Ise on ta oma erialavalikut kommenteerinud nii: “Kooli lõpetamise järel polnud mul aimugi, mida teha tahan. Siis leidsin postkastist ühe reklaami, kus kutsuti aktiivseid töötuid tantsu- ja draamakursusele. Läksin ja olin seal kaheksa kuud. Mulle see asi meeldis. Tegime mõned etendused, kuid sellega ei teeninud midagi. Töötasin kaheksa aastat tantsijana, tantsisin balletti ja moderntantsu. Ma jäin silma, mind kutsuti teatrikooli ja ma ei pidanud oma õpingute eest midagi maksma.”

Edasi lugemiseks telli ajakiri Eesti Naine