Perekonnad Koronen ja Sagor räägivad gaidlikest tõekspidamistest laste kasvatamisel ning sellest, kuidas gaidlus perekonda väärtustab. Koronene esindavad gaider Lea Koronen ja tema poeg nooremgaider Ivo Koronen, poja naine nooremgaider Kaire ning nende kolm last: Hugo Dominik, Emma Luise ja Ron Teodor. Sagoreid esindavad nooremgaider Elo Sagor, tema isa Leho Jõeorg ja Elo noorem tütar nooremgaider Kadi Sagor.

Lea Koroneni sõnul on suur osa tema elust olnud gaidlusega seotud. Selle juurde sattus Keila vallasekretäri ametis proua tänu poeg Ivole, kes läks Keilas skautide rühma. Lea meenutab, et kui laps laulis hästi, võeti ta laulukoori, kui tantsis kenasti, siis tantsurühma, kui oli sportlik, tegeles ta spordiga. Aga tavalistel lastel polnud midagi teha, kuigi ka nemad tahtsid laulda ja tantsida ning kõike muud. Selleks pakkusid võimalusi skautlus ja gaidlus.

Lea perel, kes elas toona korteris, polnud maakohta, kus suviti olla – laagris käimise võimalust osati hinnata! “Oli suur asi, kui saime võimaluse nädalaks Vormsile minna – üle mere sõita ja lõkke peal süüa teha,” meenutab ta esimest laagrit. “Keegi lapsevanematest pidi laagris kaasas olema ja mina läksin.”