ANDEKAS LAPS MART

MART SANDERI (49) emaga räägime Mardi väikses maaligaleriis, kus ta teeb mulle imeilusate maalide keskel tuuri ja räägib iga maali sünniloo.

Mardi ema Lembi – nii teid kutsutakse, kuigi teie täisnimi on Irene Lembi Eonurm –, miks teie poega Mart Sanderi nime all tuntakse, kuigi Wikipedias on tal nimeks Martin Laurent Sander?

14aastasena jooksis Mart ansambli Hortus Musicus järele, kes käis katoliku kirikus. Meie Mardi isaga ei olnud ühegi kiriku liikmed. Aga Mart lasi end seal ristida, otsustanud astuda roomakatoliku usku. See nimi on seal kirikus ristimisel antud. Kuna ta on sündinud lauritsapäeval, 10. augustil, siis ta leidis, et võiks olla selline nimi. Sünnitunnistusel on ikka Mart Sander. Mis teda juba 14aastaselt võlus selles kirikus, oli kirikukoor. Mart on seniajani seal kooris kandev meeshääl. Ta on tõsiusklik, kirik annab talle hingekosutust. Tänu temale käin ka ise kirikus kuulamas.

Milline laps Mart väiksena oli?

Mart läks viieaastaselt muusikakooli ettevalmistusklassi, õppis viiulit, hiljem klaverit. Aga kuna viiuliõpetaja sageli puudus, siis laps tüdines viiulitunnist. Kuigi hiljem on Mart öelnud, et ta oleks väga tahtnud osata viiulit mängida. Mina mängisin noorena viiulit... Seevastu klaveriõpetaja oli fantastiline, Marti ei saanud kodus klaveri juurest ära.