Armi Helena Kuusela-Williams on sündinud 1934. aasta augustis. Tema vanemad Aarne Kuuselaja Martta Kyrö kohtusid Kanadas Ontarios, kus nad abiellusid ja kus sündis ka nende vanim tütar. Kokku oli peres viis tütart ja üks poeg. Armi tuli ilmale juba Soomes, kuhu Kuuselad tagasi kolisid.

Kui Armi võitis 1952. aastal Soome missi tiitli, sai ta auhinnaks karbi šokolaadi, kuldse käevõru ja kaks lennupiletit Ameerikasse. Miss Universumi konkursil osales tol aastal 29 neidu üle maailma. Kuusela võitis tiitli kõigest 17aastaselt ega oleks tohtinud oma vanuse tõttu konkursil osaledagi, kuid temast tehti siiski ajaloo esimene Miss Universum.

Oma võiduhetke on Armi meenutanud nii: “Olime riietusruumis ja õhk oli täis pinget. Hetke pärast tuldi teatama, et meid kutsutakse publiku ette kohtadele vastupidises järjekorras – viimase koha saanud osaleja esimesena. Me kolm, kes lõpuks järele jäime, vaatasime üksteisele otsa, et kes on järgmine. Ei jõudnudki veel midagi mõelda, kui mind juba kutsuti teise ruumi. Seal võeti mult ära Soome missi lint ja pandi asemele lint kirjaga Miss Universum 1952!”