Aurora Semper sündis 1899. aastal Tartus, tema isa Jaan Adamson oli kangakaupmees. Kõigist tema kolmest ellujäänud lapsest said tähelepanuväärsed inimesed: Aurora Felicitas Veronikast muusikateadlane, Erich Karl Hugost kunstnik Adamson-Eric ja Renate Velda Margaretest harrastuskunstnik. Jaan Adamsonil oli laia joont: ta ostis Puka lähedale suure Komsi talu, kuhu rajas ka hektarisuuruse (!) õunapuuaia. Ja oma laste hariduspüüdlusi toetas ta kogu südamest.

Aurora õppis klaverit ja võttis laulutunde, suhtles Tuglastega ning nende kaudu tutvuski Johannes Semperiga. 11. augustil 1920 Johannes ja Aurora abiellusid.

Abiellumist on Aurora Semper aastaid hiljem meenutanud nii: “Täna 62 aastat tagasi, õieti eile õhtul otsustasime Luunja mõisas ühel kraavipervel istudes Asmiga, et läheme koos Berliini. See oli õieti meie abiellumise otsus. Ei armuavaldust – et armastame teineteist, oli iseenesestmõistetav – ei abieluettepanekut – mina kui kodanlikust perest pärit neiu ei oleks ilma abiellumata saanud Berliini minna võõra mehega. Tähendab – see oli iseenesestmõistetav. Istusime siis ja arutasime päris proosalisi asju...”