2018. aastal peaks Mustamäel valmis saama üks haruldane ehitis – EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus pääseb linnaosa valitsuse keldrist välja ja saab oma kiriku. “Tule vaatama, aknad on juba ees,” ütleb koguduse hingekarjane kirikuõpetaja Tiina Klement ja ta silmad säravad leebes rõõmus.

Tiina mõjubki vaikse, õrna ja leebena, kui kohtad teda argiasju ajamas, tütardega askeldamas vms. Aga kui krae kaela paneb, rahva ette astub ja rääkima hakkab, on kogu haprus nagu peoga pühitud. Iselaadi vägi on alati kohal, kui Tiina sõnaga ringi käib.

Muljetavaldav.

Kus kaks on minu nimel koos…

2008. aastal otsustati Mustamäele rajada (nad ise ütlevad armsalt: istutada) kogudus ja selle istutustöö peale valiti diakon Tiina Klement, toona Kliiman.

Tulid nagu valge misjonär paganate juurde – võõrale maale, mille kohta polnud päris kindlasti teada sedagi, kui sõbralikult sind üldse vastu võetakse?

“Tallinn oli mulle jah täiesti võõras linn,” tunnistab Tiina Klement. “Ju ma ikka natuke hull olin... Aga julgust on mul alati olnud. Olen väga palju kolinud – lähen uude keskkonda, alustan nullist, loon uued kontaktid. Kui juhtus see, et mind valiti Mustamäele kogudust ehitama, ja selgus, et seda tegevust toetab Norra misjoniselts, ei olnud mul kahtlust. Teadsin, et tahan seda teed käia.”